Basketbalové Soutěže

Basketbalové soutěže jsou nejvíce vzrušující a nejoblíbenější typy sportovních soutěží na světě. Světový pohár FIBA je nejvýznamnější událostí ve světě basketbalu. V letech 1950 až 2010 se jmenoval FIBA ​​Championship. Od 60. do 80. let byl přejmenován na FIBA ​​World Cup. I když se název poněkud změnil, turnaj zůstal stejný. To je známé jako „Světový pohár“ v basketbalu.

Nejvyšší divize basketbalových soutěží se nazývá Top Level a zahrnuje nejdůležitější hráče, šampiony a nejcennější hráče tohoto sportu. Každý turnaj má své logo a vyzdvihuje nejdůležitější hráče soutěže. Kromě nejlepších týmů jsou v žebříčku zahrnuty i individuální výkony týmů. Níže jsou uvedeny některé z nejlepších turnajů na světě. Rychlé prohledání těchto databází odhalí nejdůležitější informace o každém turnaji.

Hrají se také mezinárodní basketbalové soutěže. Mistrovství světa v basketbalu FIBA ​​je vlajkovou lodí Mezinárodní basketbalové federace. Mistrovství světa v basketbalu FIBA ​​má turnajovou strukturu podobnou Světovému poháru FIFA s 32 týmy, které soutěží v jednotlivých vyřazovacích hrách. Vítězný tým získává vytouženou Naismith Trophy, která je pojmenována po skvělém Kobe Bryantovi. Existují další mezinárodní turnaje, ale mistrovství světa FIBA ​​je nejprestižnější.

Turnaje nejvyšší úrovně jsou EuroBasket a Olympijské hry. Mistrovství seniorů v basketbalu se konají jednou za čtyři roky. Každý tým bude hrát proti sobě o titul mistra. Finále se zúčastní maximálně 24 týmů. Dříve se v soutěžích používal formát round-robin. V nejnovějších vydáních se však turnaj hraje ve formátu dvoufázového turnaje.

Soutěž New Entrant se hraje pro studenty 1. a 2. ročníku. Odehrává se na polovičním kurtu 3v3 s nízkými obručemi a vystoupí v ní hráči 1. i 2. ročníku. V zimní sezóně se také koná soutěž pro středně pokročilé. Seniorská soutěž je určena pro žáky třetího a čtvrtého ročníku. Senior Division se hraje ve čtvrtek odpoledne a bude obsahovat několik stupňů týmu. Juniorský turnaj Elite je určen pro chlapce a dívky.

FIBA Basketball World Cup je jednou z nejslavnějších basketbalových událostí na světě a přitahuje pozornost z celého světa. FIBA Basketball World Cup je vlajkovou lodí Mezinárodní basketbalové federace a hraje se na odpruženém dřevěném hřišti. Pořádá ho FIBA. Finalisté jsou odměněni Naismith Trophy. Světový pohár FIBA ​​je nejdůležitější sportovní událostí pro akademie po celém světě.

Existují tři úrovně basketbalových soutěží. Existuje soutěž pro nové účastníky, která se hraje ve čtvrtek odpoledne pro 1. ročník a dva studenty. Divize New Entrant je pro děti uprostřed. Primární a střední divize mají požadavky na tříbodovou obruč. Pro udělení ceny musí získat více bodů. Elam Ending přidá týmu, který vede po třetí čtvrtině, 24 bodů. Jedná se o hru s vysokým skóre, což z ní dělá skvělou motivační aktivitu.